Baba-mama angol: Nem mindegy, hogy egy gyermek mikor és milyen formában találkozik az idegen nyelvvel. Tudósok megállapították, hogy minél korábban találkozik egy gyerek az idegen nyelvvel, annál könnyebben és gyorsabban sajátítja el. A későbbi elsajátítás során a nyelvtanulás hatékonysága nem csökken, csak nehezebb a nyelvtanuló számára, mivel abban a biológiailag meghatározott életkori szakaszban nem jutott hozzá azokhoz a releváns tapasztalatokhoz, amelyek megkönnyíthetnék azt. Ráadásul a korai időszakban elkezdett idegennyelv-oktatás még támogathatja is az anyanyelvi beszédfejlődést, ugyanis az idegen nyelv sajátos artikulációs követelményei szélesebb skálájúvá teszik az anyanyelvi artikulációs bázist. A baba-mama angol 30 perces kiscsoportos foglalkozások alapja a picik mozgásszeretete, kíváncsisága. Célja a magyar és az angol nyelvvel való barátkozás, valamint a zene megszerettetése, a különböző hangszerekkel való megismerkedés, a babák ritmusérzékének fejlesztése, mindez vidám játékokba ágyazva, sok dallal, mondókával, mely a nyelv könnyebb elsajátítását segíti.
Kismanó-mama angol:Az óvodások könnyen motiválhatók mozgásos feladatokkal, játékokkal, dalokkal. E feladatok megoldása közben a gesztusok és a mozgás segítik őket a megértésben, tehát a cselekvéshez kötődő tanulási módszerek igazodnak leginkább az óvodás gyermekek életkori sajátosságaihoz. Nagy nyelvi érzékenységgel és erős utánzóképességgel rendelkeznek. Ennek eredményeként gyorsan tanulnak meg új szavakat, kifejezéseket környezetük szituációiból. A nyelvtanulás a természetes nyelvelsajátítás folyamataira épülhet, hiszen még magyar nyelvük is folyamatosan gazdagodik új szavakkal. A felnőttek beszédéből sem értenek meg minden szót, ezáltal ez az életkor közelebb áll az anyanyelv elsajátításának természetes szakaszához, így könnyen jegyzik meg a szavakat hallás után. A különböző angol nyelvű televíziós csatornák révén nem szokatlan fülüknek az angol nyelv hanglejtése, intonációja sem. Helyes minta alapján hamar elsajátítják, és tartósan rögzítik a szavak kiejtését és a mondatok intonációját. Ráadásul ebben az életkori periódusban a gyerekek befogadó készsége igen fejlett. Hajlékony hangképző apparátusuk révén könnyen tudják utánozni az idegen nyelv hangjait és hangkapcsolatait. Hangképzési bázisuk pedig még igen alkalmas a különböző, a magyarban ismeretlen hangok pontos képzésére, míg a serdülőkorú gyerekeknek már hosszasan és tudatosan kell az artikuláción dolgozniuk (Halliwell 1996). A foglalkozások fő mozgatórugója a játék, mely az óvodások fő tevékenységi formája. Ezen keresztül ismerik meg a világot. A játék számukra érdekes, önmagában is motiváló tevékenység, melyben mindig szívesen részt vesznek, ezáltal a játék biztosítja a gyermekek bekapcsolását az aktív tanulás folyamatába. Az idegennyelv-oktatásban a játék teremti meg az utat a gátlásmentes szóbeli közlés felé.
Lurkó angol: Ha iskoláskorban is több érzékszervet bevonva tanítjuk az idegen nyelvet, a végeredmény tökéletesebb lesz; mind a hallás utáni értés, mind a kiejtés terén. Szlogenem: „Látom! Hallom! Cselekszem! Tudom!”, mert a mozgás beépül a dalokba, mondókákba, később a mesék, történetek eljátszásába; melyekhez a bábokat is maguk a gyerekek készítik el, angol utasításokat követve. Alaphelyzetben a 6–8 éves gyermek figyelmét 10-15 percig képes a feladatra összpontosítani. Játékos szituációkban, melyekben a gyermekek örömmel vállalnak szerepet, ez az időtartam növekszik, biztosabb a spontán beszédre való hajlam, így az aktivizálhatóság, a gyermekek fogékonysága, érdeklődése, figyelme a legmagasabb szintet éri el. „A játékos tanuláskor a szórakozás és az öröm áll az előtérben a rivalizálás és a sikerorientáltság helyett. A gyermekek szívesen vesznek részt a játékban, közben könnyen tanulnak, ami segíti őket az iskolai sikerek elérésében. A játékok fejlesztik a koncentrálóképességet és a logikus gondolkodást. A játékok során a gyermekek megszokják a szabályok betartását, és csiszolják nyelvi kifejezőképességüket. A játékok lehetőséget adnak a gyermekek olyan fejlesztésére, ami szórakoztatja őket. A játékkal sikerülhet megtapasztalni a tanulás okozta örömet és felkelteni az új dolgok iránti érdeklődést. Egyidejűleg erősíteni lehet az önértékelést, az önállóságot és az önbizalmat.” (Friedl 2002.) Még mindig lételemük a mozgás, így a mozgással kísért szavakat, mondókákat, verseket lényegesen hamarabb elsajátítják, mint azokat, amelyeket csak képekkel illusztrálunk, hiszen a mozgásos tevékenység nagymértékben aktivizálja őket, ezáltal hatékonyan összekapcsolható verbális tevékenységgel is. A nyelvtanulást is megkönnyíti, ha a konkrét tárgyakat, fizikai cselekvéseket jelentő szavakat tényleges fizikai cselekvéssel kapcsoljuk össze. Fontos tehát, hogy az új szavakat különböző szituációkban, változatos összefüggésekben hallják és utánozzák, hiszen a szavak különböző helyzetekhez, cselekvésekhez kapcsolódva válnak a gyerekek sajátjává. A cselekvésközpontú idegennyelv-tanításnak köszönhetően a gyerekek közvetlen kapcsolatba kerülnek az angol nyelvvel. Ezáltal a nyelvtanulás kezdettől fogva összekapcsolódik a valódi élettel, melynek során a gyerekek az angol nyelvet a nyelvi cselekvés eszközeként használják, hiszen maradandó tudás csakis öntevékenységgel, a tanuló aktív közreműködésével sajátítható el.